Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /home/blueholi/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264

Maroko

Dział:: Nasze podróże

Słońce, zapachy, smaki, kolory ....... to pierwsze skojarzenia, które przywodzą na myśl moją podróż po Maroku. Afryka przeplatana wpływami europejskimi, to widoczne jest na każdym kroku: czy to w zabudowanie miast, w języku. Eleganckie kurorty przepełnione są nie tylko turystami, ale także tubylcami , którzy całymi rodzinami spacerują po nadmorskich promenadach.


Kolory Maroka przeplatają się również z biedą, z małymi lepiankami zamieszkałymi przez liczne rodziny w górach Atlasu i Antyatlasu.
Jak to możliwe , że ogromne szklane banki, apartamentowce, europejskie marki handlowe przeplatają się z zaklinaczami węży, wesołymi grajkami, taksówkami w postaci rykszy oraz domami często bez światła i wody..... taki obraz można zobaczyć w Marrakeszu, Meknes, i stolicy państwa Rabacie.


Podróż szlakiem tzw: cesarskich miast jest dla turysty odkrywaniem kart historii kraju i wpływów francuskich. Meknes ze swoimi malowniczymi uliczkami, zakątkami, artystami przypomina francuskie Montmarte, Garbarnie skóry w Fezie, które zachwycają , ale i odrażają zapachem, Osławiona Casasblanca, czy tez monumentalna, górująca Kazba al- Udaja w Rabacie, Marrakesz, który zadziwia szczególnie w nocy, gdzie na Placu Dżamaa al - Fina dzieją się rzeczy niczym z bajek.


Południe Maroka to dawka krajobrazów, gór, źródeł i wodospadów.


Popularny Agadir czy też Essaouira kuszą długimi na kilometry , pięknymi, piaszczystymi plażami, odpływami i przypływami oceanu. Główna aleja Mohameda V pełna jest turystycznych atrakcji, sklepików, targów, knajpek. Kolorowa ceramika, szale  i miętowa herbata czekają na spragnionego pamiątek turystę. W kurortach widać dozorującą straż , która w sposób dyskretny pilnuje porządku.


Myślę, że niejeden z Was ulegnie temu urokowi i tajemnicy :-)


Last Minute

Nasz Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:

Połącz się z nami

Twitter - Wpisy