Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /home/blueholi/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264

To nadal obowiązujące nas w niektórych krajach warunki przekroczenia granic danego kraju. W zależności od tego jak odległe są nasze wyjazdy, wizy zakupujemy na lotnisku lub za pośrednictwem Ambasady.

W krajach popularnych wśród większości turystów wizy można zakupić np rzez internet.

Od 1 kwietnia 2014 r zmieniły się przepisy zakupu wizy do Turcji.
Do końca tego roku można ją będzie można zakupić na lotnisku po wylądowaniu w Turcji za kwotę 35 Euro/ os lub poprzez stronę internetową w kwocie 20 USD


www.evisa.gov.tr


Wiza egipska nie jest obowiązkowa dla turystów wybierających się do Sharm el Sheikh, Taby i Dahabu. W miejscowościach położonych na terenie Półwyspu Synaj można korzystać z bezpłatnej wizy egipskiej SINAI ONLY. Ta bezpłatna, 15-sto dniowa wiza wydawana jest na lotnisku, po podejściu do odprawy paszportowej. Na podtsawie darmowej wizy " Siani Only" skorzystać mogą Państwo z wycieczek fakultatywnych : Jerozolima, Petra,Góra Mojrzesza, Klasztor św Katarzyny, Ras Mohammed, Nurkowanie, Wyspa Tiran, Safari Abu Galum, Safari na wielbłądach, kładach, Kolorowy Kanion, Delfinarium, Rejsy b Batyskafem.

Płatna wiza również wydawana jest po przylocie na lotnisku w Sharm el Sheikh. Od 1 maja 2014 wiza egipska kosztuje 25 USD. Płatna wiza niezbędna jest, jeśli chcą Państwo skorzystać z następujących wycieczek: Kair i Luksor. Jest ona ważna 30 dni. W przypadku wyjazdu do Jerozolimy wiza ta jest bezpłatnie przedłużana i nie traci ważności. Aby wykupić płatną wizę wystarczy podejść do jednego z okienek bankowych na lotnisku, najlepiej mieć odliczone pieniądze, bo w ramach reszty można dostać np. stare banknoty, których w Egipcie nikt nam nie przyjmie. Zakupioną wizę wkleić należy na czystej kartce w paszporcie i pokazać urzędnikowi przy odprawie paszportowej. Wiza jest ważna dopiero wówczas, gdy urzędnik przybije na niej pieczątkę wjazdową do Egiptu.

Tunezja

Od 1 października 2014 roku każdy opuszczający Tunezję turysta będzie musiał liczyć się z obowiązkową opłatą wyjazdową.

Nowy podatek będzie wynosił 30 dinarów tunezyjskich (około 55 zł). Będzie on pobierany w postaci znaczka skarbowego, który będzie wklejany do paszportu i opieczętowany. Znaczki będzie można nabyć na lotnisku.
Opłata wyjazdowa będzie pobierana od każdej niezamieszkującej na stałe w Tunezji osoby. Z opłaty będą zwolnieni obywatele Tunezji mieszkający na emigracji.

Bułgaria

W Bułgarii obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości 6 EUR/os. dorosła, 3 EUR/ dziecko do 12 lat – za cały pobyt (w niektórych hotelach odpowiednio 8 EUR i 4 EUR).

Chorwacja

Wybierając się bna dojazd włąsny do Chorwacji musicie pamiętać Państwo o opłącie klimatycznej. Zgodnie z obowiązującą Ustawą o opłacie klimatycznej w Republice Chorwackiej Klient jest zobowiązany uiścić opłatę klimatyczną równocześnie z opłatą za wynajem kwatery. Opłata klimatyczna określona przez Ustawę o opłacie klimatycznej Republiki Chorwackiej wynosi od 2,00 do 7,00 kun dla osób dorosłych na dzień. Młodzież w wieku od 12. do 18 lat obejmuje zniżka 50% od tej kwoty, a dzieci poniżej 12. roku życia nie płacą opłaty klimatycznej. Wysokość opłaty klimatycznej dla danej rezerwacji zależy od miejsca pobytu w Republice Chorwackiej oraz terminu pobytu. Opłata klimatyczna jest opłacana zgodnie z Ogólnymi warunkami i jednocześnie z ostatnią opłatą za kwaterę. Na rozliczeniu rezerwacji zostanie wyróżniona suma za opłatę klimatyczną.

Więcej w tej kategorii: « Ubezpieczenie Hotele »

Last Minute

Nasz Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:

Połącz się z nami

Twitter - Wpisy