Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Notice: Undefined property: stdClass::$numOfComments in /home/blueholi/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 264

Ubezpieczenie

Dział:: Przygotuj się do podróży

Wybierając się w podróż należy zawsze pamiętać o ubezpieczeniu.

Każdy klient wyjeżdżający z Biurem podróży jest ubezpieczony przez samego organizatora obligatoryjnie, co wynika z Ustawy o Usługach  Turystycznych i obowiązku ubezpieczenia każdego podróżującego z Biurem Podróży.
Ubezpieczenia te najczęściej obejmują KL - Koszty leczenia i NNW - Następstwa nieszczęśliwych Wypadków, czasami bagaż.

W wersji podstawowej ubezpieczenie to opiewa na najniższe kwoty np: KL -15 tys Euro.
To kwota naprawdę niewielka ponieważ koszt leczenia w szpitalu w Europie średnio wynosi 200-1000 Euro dziennie- bez intensywnej terapii. Dlatego tak ważne jest jaką wartość ma suma ubezpieczenia , do jakiego kraju udajemy się z wizytą i jaki charakter będzie miała nasza podróż.
Każde ryzyko związane z uprawianiem sportów wodnych , zimowych , ekstremalnych musi być objęte dodatkowym ubezpieczeniem.
Choroby przewlekłe również nie są objęte ubezpieczeniem podstawowym.

Najniższa wartość ubezpieczenia bagażu obejmuje zazwyczaj sam koszt walizki, a co z zawartością..?

Koszty ratownictwa, czy też przewiezienia pacjenta z miejsca wypadku do danej placówki medycznej ubezpieczenie na wypadek śmierci i przewozu zwłok do kraju, ubezpieczenie na wypadek przerwania podróży lub niemożliwości skorzystania z niej to dodatkowe opcje proponowane przez Touroperatorów lub przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Dlatego też warto zastanowić się przed każdą podróżą , jaki będzie ona miała charakter , czego oczekiwalibyśmy od ubezpieczenia jeśli musielibyśmy z niego skorzystać.

Więcej w tej kategorii: « Szczepienia Wizy »

Last Minute

Nasz Newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter:

Połącz się z nami

Twitter - Wpisy